نتایج جستجو برای عبارت :

روایتى زیبا در معنای اسراف

در این مقاله سعی شده است موضوع اسراف در آیینه قرآن کریم مورد بررسی قرار گیرد. در این نوشتار پس از ارائه مفهوم اسراف که در قرآن مطرح گردیده به ریشه های اسراف در قرآن پرداخته شده و در این راستا شواهدی از قرآن کریم آورده شده است. پیامدهای زیان بار اسراف در حوزه های زندگی فردی و اجتماعی و نیز زیان های اخلاقی اسراف گرایی در زمینه های اخلاقی از دیگر موضوعاتی است که در این نوشتار به آن ها پرداخته شده است.

ادامه مطلب
الامام علی علیه السلام -لما سئل
فقیل
ان فی القرآن کل علم الاالطب ؟:اماان فی القرآن لایه تجمع
الطب کله وکلواواشربواولاتسرفوا -الاعراف 31
درپاسخ به این پرسش که چرادرقرآن ،هردانشی جزدانش طب
هست؟هان درقرآن آیه ای است که همه طب رایک جا درخود،گردآورده
است:بخوریدوبیاشامیدواسراف نکنید-
الدعوات ص75 ح174 بحارالانوارج 62ص 267 ح
42

قال علی علیه السلام :
من العقل مجانبه الاسراف وحسن التدبیر-شرح غررالحکم ج6 ص 32
دوری ازاسراف وحسن تدبیر،ازنشانه
های خردورز
باسمه تعالیچلچراغاسرافقصیده ۴چیست اسراف وفزون خواهی تو را در زندگینیست جز افراط و تفریط و عدول از بندگیچون گناهان کبیره است و ندارد ارزشیهست افراط و سبب گردد تو را در ماندگیذکر قرآن در قوام است و تعادل در امورهر که دارد حد اوسط، کی شود واماندگیمی شود افساد گر اسراف گردد خود رواجچون شود خارج ز حد و می شود آلودگیمی شود نابود مال و ثروت انسان چه زودهرکه دارد خط مشی نا روا در زندگیهمچو کرمی خشک گرداند درختی بس عظیممی خوراند از درون ، موجب شود ا
باسمه تعالیچلچراغاسرافقصیده ۴چیست اسراف وفزون خواهی تو را در زندگینیست جز افراط در مصرف، کجا زیبندگی؟آن گناهان کبیره است و ندارد ارزشیهست تفریط و سبب گردد تو را آشفتگیغفلت از یاد خدا و پیروی از نفس خویشموجب اسراف گردد ، می شود افکندگیذکر قرآن در قوام است و تعادل در امورهر که دارد حد اوسط، کی شود واماندگیعده ای دائم به ذکرند و دعا و حال خویشگشته اند غافل ز تدبیر امور و رستگیمی شود افساد گر اسراف گردد خود رواجچون شود خارج ز حد و می شود آلودگی
 در مصارف گوناگون شخصی و خانوادگی، اسراف فردی صورت می‌گیرد. تجمل‌گرائی‌ها، چشم و هم‌چشمی‌ها، هوسرانی افراد خانواده، مرد خانواده، زن خانواده، جوان خانواده، چیزهای غیر لازم خریدن؛ این‌ها از موارد اسراف است. وسائل تجملات، وسائل آرایش، مبلمان خانه، تزئینات داخل خانه؛ این‌ها چیزهائی است که ما برای آن‌ها پول صرف می‌کنیم. پولی که می‌تواند در تولید مصرف شود، سرمایه‌گذاری شود، کشور را پیش ببرد، به فقرا کمک کند، ثروت عمومی کشور را زیاد کن
باسمه تعالیچلچراغاسرافقصیده ۴چیست اسراف وفزون خواهی تو را در زندگینیست جز افراط در مصرف، کجا زیبندگی؟آن گناهان کبیره است و ندارد ارزشیهست تفریط و سبب گردد تو را آشفتگیغفلت از یاد خدا و پیروی از نفس خویشموجب اسراف گردد ، می شود افکندگیذکر قرآن در قوام است و تعادل در امورهر که دارد حد اوسط، کی شود واماندگیعده ای دائم به ذکرند و دعا و حال خویشگشته اند غافل ز تدبیر امور و رستگیمی شود افساد گر اسراف گردد خود رواجچون شود خارج ز حد و می شود آلودگی
هر وقت بابام می‌دید لامپاتاق یا پنکه روشنه و من بیرون اتاقم، می‌گفت: چرا اسراف؟ چرا هدر دادن انرژی؟ آب چکه می‌کرد، می‌گفت: اسراف حرامه! اطاقم که بهم ریخته بود می‌گفت:تمیز و منظم باش، نظم اساس دینهحتی در زمان بیماریش هم تذکر می‌داد
تا اینکه روز خوشی فرا رسیدچون می‌بایست در شرکت بزرگیبرای کار مصاحبه می‌دادمبا خود گفتم اگر قبول شدم، این خونه کسل کننده و پُر از توبیخ رو ترک می‌کنم.
صبح زود حمام کردم، بهترین لباسم رو پوشیدم و خواستم برم بیر
یکی بود یکی نبود غیر از خدای مهربون هیچ کس نبود توی یک جنگل سبز چند تا آهو با بچه هایشان زندگی می کردند .بچه های عزیز هر وقت که آهو خانم برای بچه هایش غذا تهیه می کرد و می آورد که بین آنها تقسیم کند یکی از بچه هایش به نام دم قهوه ای میگفت : من بیشتر می خوام .آهو خانم می گفت : آخر عزیز دلم باید به اندازه ای که می توانی بخوری ، و برداری اگر بیشتر برداری نیمه خور و اسراف می شود .
ولی آهو کوچولو گوشش بدهکار نبود . یک روز که با برادرش د نبا ل رنگین کمان می گ
+ نصف شب دیشب، همینطور که غلت میزدم الکی روی تخت و خابم نمیبرد (کفاره‌ی تا ساعت دوازده خوابیدن صبح-ظهر دیروز بود) و فکر و فکر و فکر یک جمله از امیلی یادم اومد. با همون ادبیات اصیل و شاعرانه‌ی ترجمه‌ی نغمه صفاریان پور:‌ «وه که چه شب پررنجی پیش رو داشت!»
+ بعد از کلی جستجو یک نسخه‌ ترجمه‌ای ضعیفی پیدا کردم توی یکی از این اپلیکیشن‌های کتابخانه. از محتوا چیزی کم و کسر نشده بود. اما در همون حد تورقی که کردم خیال‌انگیزی متن از صد به ده یا پونزده ر
همسرم آنقدر روی مسئله ی اسراف حساس بود که همیشه میگفت حیاط خانه را باید جارو زد.نباید با آب شست.آب مهریه ی مادرمان،حضرت فاطمه زهرا (س)است
مراسم عروسیمان یک مراسم خدا پسند بود.مولودی خوانی بود و ...
همسرم تاکید داشت در این مراسم کاری نکنیم که طبق دستور و خواست خدا و ائمه اش نباشد.به همه تاکید کرده بود که ترقه بازی نکنند و باعث آزار همسایه ها نشوند.یکی از همسایه های مسن محل بعد از مراسم به منزل ما آمد و به محمد جواد گفت:خیلی دعایت کردم.ان شاءالله ه
هیچ وقت در خوردن زیاده روی نکنید  .... 
و بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید ...
حال عمو بد:(
برای شفای عمو .... صلوات بلند :| 
+پیرو پست نیمه شبی دیروز اگه خبری بود خبر بدین من پیاده میام اینا که تو شکم هضم شه برای اونا جا واشه
وای حالم بده ... احوالم بده :/
«اعداد در اذکار»..اولیاءالله فرموده اند رعایت عدد در اذکار مانند رعایت حدود در نقشه ھای گنج است ؛ ھمانطور که اگر در حفاری گنج ، یک متر این طرف و آن طرف شدن باعث سرگردانی و نایافتی می گردد عدم رعایت اعداد اذکار ھم وصول به نتیجه را ناممکن یا دشوار می نماید.. ..باید بدانی که الاعداد ارواح و الحروف اشباح و العدد کاشنان المفتاح، اذا نقصت او زادت لا یفتح الباب و الزیاده علی العدد المطلوب اسراف و النقص منه اخلال"ترجمه:اعداد ارواح و حروف اشباح هستند ،
مامون ازامام رضاکه معروف به ضامن آهوبودمتنفربود.دلایل متعددی وجودداشت که اوازامام رضامتنفرباشد.مهمترین دلیل این بودکه امام رضانحوه شطرنج بامامون رابلدبود.
هنگام اعلام بیماریهای واگیردارامام رضاکلاس درسش برقراربود.هنگام اعلام کشتن حیوانات امام رضادستورمنع کشتارمیداد.هنگام اعلام قرنطینه دستورمنع قرنطینه درداخل عصامیداد.
هنگام اسراف درهرچیزوقحطی دستورروزه سه روزه میداد.خصوصاوقتی بارانی درکارنبودومامون میگفت برویدبه امام رضادخیل
و در کافى به سند خود از اسحاق بن عبدالعزیز از بعضى از اصحاب خود
نقل کرده که گفت: 
خدمت امام صادق (علیه السلام) عرض کردم در راه مکه بودیم و
مى خواستیم احرام ببندیم لذا نوره کشیدیم، و چون سبوس همراه نداشتیم که به بدن خود
بمالیم و اثر نوره را از بدن بزداییم ناگزیر قدرى آرد به خود مالیده و با آن رفع
حاجت نمودیم، من ناگهان به این فکر افتادم که این چه کارى بود کردم، و خدا مى داند
که چقدر ناراحت شدم. حضرت فرمود: آیا ترس تو از این جهت است که مبادا اسراف کر
۱. در ایران نبود امکانات سبب ازمون و خطا و حل مشکلات با کمترین امکانات میشه و همین دلیل بهتر بودن تجربه پزشکان ایرانی نسبت به پزشکان سیستمهای پر امکانات هست.
۲. سیستم های سرمایه داری به سمت اسراف میرن و براشون اسراف قابل قبوله چون در سیستم سرمایه داری باید مصرف به نهایت خودش برسه تا تولید بچرخه و برای همین مهم نیست اگه اون مصرف در راه درست باشه و یا اسراف...
۳. در امریکا اختلاف طبقاتی امر پسندیده ای هست و باید بعضی محله های فقیر تر باشند یا برخی
این مقاله در ابتدا به بیان واقعیت مصرف بیش‌ازاندازه انرژی و سوخت در کشور و اسراف این ذخایر ارزشمند می‌پردازد. سپس راهکارهای مناسب در جلوگیری از اسراف انرژی نظیر نصب صفحات خورشیدی در کارخانجات و منازل و ادارات، صرفه‌جویی در منازل با روشهایی نظیر کاهش دمای آب داغ در سیستم گرمایش، استفاده از کولر آبی برای تهویه مطبوع، طرح افزایش راندمان نیروگاه‌های بخار، نوسازی سیستم حمل‌ونقل عمومی در کشور و ایجاد تعادل در شبکه تولید برق را ارائه می‌ده
انفاق عادلانه به دور از اسراف و سختگیری:
«وَ الَّذِینَ إِذا أَنْفَقُوا لَمْ یُسْرِفُوا وَ لَمْ یَقْتُرُوا وَ کانَ بَیْنَ ذلِکَ قَواماً» [فرقان/۶۷]
آنان که هرگاه انفاق کنند، نه از حد گذرند و نه تنگ گیرند و میان این دو روش اعتدال دارند.
ادامه مطلب
خطبه اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوی در ادامه بحث سبک زندگی اسلامی پیرامون درست مصرف کردن و ‏دوری از اسراف و زیاده روی بیان داشت:خدای تعالی در سوره اعراف آیه 31 می فرماید «یا بَنی‏ آدَمَ خُذُوا زینَتَکُمْ عِنْدَ کُلِّ ‏مَسْجِدٍ وَ کُلُوا وَ اشْرَبُوا وَ لا تُسْرِفُوا إِنَّهُ لا یُحِبُّ الْمُسْرِفینَ»:ای فرزندان آدم وقتی به مسجد می روید با عطر و زینت و لباس ‏تمیز وارد شوید و از نعمت های الهی بخورید و بیاشامید و اسراف نکنید که خداو
فرق آدم مدیر با غیر مدیراین نیست که زندگی راحت تری داره! ‌
یه فرق مهم شون اینه:آدم مدیر، رفتاراشو کنترل می‌کنه!
تو اوج سختی نا امید نمی‌شه❌تو حسرت فرو نمی‌ره،بی‌تابی نمی‌کنه:(
تو اوج خوشی هم غررررررق نمی‌شه وبد مستی و اسراف نمی‌کنه!°°°تعادل روحی و نشاطش همیشگیه(☘️)
#مدیریت#زندگی_خوب
  @yaran_samimiisamimane.blog.ir
اسراف از گناهان بزرگی است که نه تنها از نظر دین اسلام حرام بوده و
عقوبت اخروی در پی دارد در همین دنیا نیز باعث عقب ماندگی جامعه از رشد و پیشرفت
شده و عدالت اجتماعی را تضعیف می نماید. متأسفانه مردم کشور ما که یک کشور اسلامی
است و باید در زمینه استفاده درست از داشته های خود الگو باشند، در موارد بسیاری
مبتلا به صفت ناپسند اسراف هستند:
"ما مردم مسرفى هستیم؛ ما اسراف میکنیم؛ اسراف در آب، اسراف در
نان، اسراف در وسائل گوناگون و تنقلات، اسراف در بنزین
شما فکر می‌کنید با غفلت از هدف اصلی زندگی، خداوند شمشیر انتقامش را بر ملّتی که به دین پشت کند و در طلب دنیا و استفاده از آن اسراف کند، نمی‌کشد؟ آیا فکر می‌کنید با این روندِ مصرف، آینده‌ی خوبی در انتظار ملّت است؟ آب را اسراف می‌کنیم! گوشت را اسراف می‌کنیم و... چه چیزی را اسراف نمی‌کنیم؟ آیا شما امّت آن کسی نیستید که بالای منبر، پیراهنش را تکان می‌داد تا بخشکد، چون پیراهن دیگری نداشت؟ و چون هدف اصلی زندگی دنیایی را به‌خوبی می‌شناخت اصل را
شما فکر می‌کنید با غفلت از هدف اصلی زندگی، خداوند شمشیر انتقامش را بر ملّتی که به دین پشت کند و در طلب دنیا و استفاده از آن اسراف کند، نمی‌کشد؟ آیا فکر می‌کنید با این روندِ مصرف، آینده‌ی خوبی در انتظار ملّت است؟ آب را اسراف می‌کنیم! گوشت را اسراف می‌کنیم و... چه چیزی را اسراف نمی‌کنیم؟ آیا شما امّت آن کسی نیستید که بالای منبر، پیراهنش را تکان می‌داد تا بخشکد، چون پیراهن دیگری نداشت؟ و چون هدف اصلی زندگی دنیایی را به‌خوبی می‌شناخت اصل را
یک دیوار مهربانی کاش راه اندازی میشد که هرکسی احوالش  بهتره بزاره روی دیوار ...
اونوقت اگه دل گرفته ای از کنار دیوار مهربانی رد میشد میتونست یکم از اون حال خوب رو برداره .
اینجوری اسراف هم نمیشد .
حال دل همه به یک اندازه خوب بود.
- من حالم خوبه 
اضافه ی خوبی حالمو گذاشتم رو دیوار مهربانی 
هرکی پیداش کرد برداره :))
- این مدت نبودم ولی به یادتون بودم ممنون از پیام هایی که برام گذاشته بودین 
ممنون اشنا خانوم ممنون گلشید خانوم.
  آداب اسلامی و  احادیثی گهربار درباره غذا خوردن

سبک زندگی اسلامی جزئی ترین مسائل زندگی
مسمانان را نیز رها نکرده و در حوزه آداب غذاخوردن عنوان کرده که خوردن و
آشامیدن در ظروف طلا و نقره حرام است و در ظرفهای طلا کوب و نقره کوب مکروه
است.اسلام خوردن طعام های لذیذ و همچنین دادن این گونه طعام به
مردم را خوب می داند، اما باید حلال باشد و در خوردن نیز زیاده روی نشود.
زیاده روی در خوردن مثل اسراف است و این اسراف در خوردن، نباید مو
رسول اکرم صلى ‏الله‏ علیه‏ و‏ آله به هر کس برخورد مى ‏نمودند، از بزرگ و کوچک، ثروتمند و فقیر، سلام مى‏ کردند و اگر به جایى حتى براى خوردن خرمایى خشک دعوت مى‏ شدند، آن را کوچک نمى‏ شمردند. زندگیشان کم هزینه بود، بزرگ طبع، خوش معاشرت و گشاده رو بودند، بى آن‏که بخندند، همیشه متبسم بودند، بى‏ آن‏که اخمو باشند، محزون بودند، بى‏ آن‏که از خود ذلّتى نشان دهند، متواضع بودند، مى ‏بخشیدند ولى اسراف نمى ‏نمودند، دل نازک و نسبت به تمام مسلمانان
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
جناب آقای دکتر روحانی عزیز
مستندی است به نام
رقص بر روسی سیم خاردار
که به موضوع قاچاق خاک ایران به امارت میپردازد
و برنامه ای به نام شریان که به وضعیت بهداشتی و تغذیه وبیمارستان ها و نظام پزشکی و ... میپردازد ، اسراف ها و واردات غلات ی که جز زیان چیز دیگری ندارند
تمنا دارم پس از ملاحظه این دو مسائل مطرح شده را پیگیری فرمایید
هردو این برنامه ها از شبکه افق صدا و سیما در سالهای گذشته پخش ش
صوت: URL
خلاصه جلسه هفدهم:  علل مستقیم بیماری

موارد ابتلا و گناه و اجل که در جلسه قبل گفت شد علت اول (بین علت‌ها علل اول) غیر مستقیم ببوده و علل مستقیم نیست باید چیز دیگری (غذا و نوشیدنی و هوا و فضا و ژن و اختلاف طبایع و مواردی )باشد تا علت تحقق بیماری باشد و بدن بواسطه آن بیماری شود
گناه موجب می‌شود که ساعت بیولوژیکی بدن به هم بریزد
بیشتر صحبت در پزشکی در حول این علل مستقیم است
اولین علل مستقیم:  زیاد خوردن (اسراف در خوردن)

اصل اول طب اسلامی است 
 رسول خدا ص فمود چه زشت است فقر بعداز ثروتمندی وچه زشت از است گناه بعداز خواری و درویشی وزشت تر از ان کسی عبادت خدا کنو و سپس انرا واگذارد شرح زشتی فقر بعداز ثروتمندی یا از لحاظ  اسراف و تبذیرو بکار ماندن  و خرج کردنست وبا از لحاظ اینستکه انسان با وجود انکه ثروت  دارد مدتی با دست باز زندگی میکرده است نا گاه طریق بخل وخستپیش گیرد و چون فقرا زندگی کند و یا مقصود زشتی در نظر اهل  دنیاست اگر چه نزد خدا پسندبده باشد و تما زشتی گناه بعداز خواریو درو
به چه می‌اندیشی!
نگرانی بیجاست...
عشق اینجا
و‎ ‎خدا هم اینجاست،
لحظه‌ها را دریاب
زندگی در فردا
نه، همین امروز است!

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه و زیبا

یك زن
برای زیبا ماندن
به دوستت دارم های
مردی نیاز دارد
كه هرروز آرام
در گوشش زمزمه كند

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه کوتاه

وقتی انسان‌ها همدیگر را دوست داشته باشند، همدیگر را می‌بخشند. اما وقتی دائما مجبور به این کار شوند، از دوست داشتن دست برمی‌دارند...!

++++++++++++++++++++
اسلام دینی کامل است و برای همه جنبه‌های زندگی انسان حتی نوع تغذیه و آداب غذا خوردن رهنمود‌هایی دارد. در این مطلب شیوه زندگی سالم در اسلام درباره آداب غذا خوردن و آداب اسلامی تغذیه گردآوری شده است.

۱. میانه‌روی در خوردن غذا
میانه روی و رعایت اعتدال در خوردن غذا از اصول اولیه شیوه زندگی سالم در اسلام است. در همه جای قرآن اسراف و پرخوری امری ناپسند و نکوهیده معرفی شده است. حضرت علی (ع) در این باره فرموده اند: «کم خوردن نفس را گرامی‌تر و تندرست
قرآن در چند جا می فرماید : 
«کُلوا» یعنی بخورید، اما هر جا فرموده 
«کلوا» به دنبالش یک مسئولیتی 
به عهده ما گذاشته است :

★جایی می فرماید : کلوا...
در ادامه می فرماید : «واشکروا»
«خوردی شکر کن»

در ادامه می فرماید :«اطعموا»
«خودت خوردی به دیگران هم بده»

در ادامه میفرماید :«انفقوا»
«بخور و انفاق کن»

درادامه می فرماید : «واعملوا صالحا»
«خوردی نیرو گرفتی، کار نیکی انجا
قل شد و شنیده شد که وزارت اقتصاد، برای رونق فضای کسب و کار تصمیم‌هایی را گرفته است، کارهایی را که مانع رونق فضای کسب و کار است حذف کرده است؛ این کار مثبتی است، این کار را بایستی دنبال بکنند. مسئله‌ی مبارزه‌ی با فساد به‌صورت جدّی بایستی دنبال بشود؛ همین‌طور مبارزه‌ی با اسراف. جوانانی که در بخشهای تولیدی و سازندگی فعّالند -که بحمدالله این در کشور بسیار گسترش پیدا کرده است که جوانانی در کارهای تولیدی فعّالند، دارند کار میکنند، تلاش میکنند
در تفسیر عیاشى از ابان بن تغلب روایت شده
که گفت: 
امام صادق (علیه السلام) به من فرمود: 
خیال مى کنى که اگر خداوند به کسى
نعمتى مى دهد از کرامت آن کس است؟ و اگر دریغ مى دارد از خوارى او است؟ نه، چنین
نیست، مال مال خدا است که به ودیعه بدست هر کس بخواهد مى سپارد، و خوردن، آشامیدن،
پوشیدن، نکاح و سوارى و سایر انواع تصرفات در آن را مباح کرده به شرطى که رعایت
اعتدال و اقتصاد را بنمایند و مازاد آن را به فقراى مؤمن رسانیده یا با آن امور
خود را اصلاح کنند
.
اگر در جامعه ای تکاثر و متکاثران وجود داشته باشند، ممکن نیست در حکومت نفوذ نکنند و بر آن مستولی نشوند چه اینکه تکاثر (افزونخواهی و سرمایه داری ) بدون نفوذ در حکومت یا پدید نمیاید یا باقی نمیماند... به همین دلیل اسلام با این پدیده ویرانگر به مبارزه ای فراگیر پرداخته است مانند اینکه مال فراوان را حلال نمیشمرد و زندگی همراه با اتراف و اسراف را زندگی شیطانی می داند... و عالمان و دیگر مردمان را از معاشرت با ثروتمندان و همنشینی با ایشان بر حذر می دا
ما انسان‌ها همه محتاجِ عکس العمل‌هاییم و در کارهایمان قبل از این که خودمان و هدفمان را در نظر بگیریم به چشم‌ها و زبان‌های دیگران فکر می‌کنیم.
ما قبل از حزب اللهی بودن انسانیم و باید از اخلاق‌های اشتباه معمول دور شویم...
قوی و قدرتمند کار کنیم و برایمان اهمیتی نداشته باشد که چه می‌گویند
ما معبودهایی داریم که دست انداز‌ِ رسیدن به معبود بزرگتر یعنی خدا هستند.
گاهی عنوان مان
گاهی عظمت کارمان
حتی نماز شبمان
و قرائت قرآنمان
حجاب می‌شود.
در عر
چند روز پیش دوتا از کارمندای یکی از بانکا اومدن و غذا سفارش دادن برای نیم ساعت بعد که قرار بود رئیسشون با دوتا از کسایی که تو استان رتبه بالایی داشتن بیان رستوران . خب گفتن سه نفرن شما سه تا ماست موسیر ، سه تا ماست خیار و سه تا زیتون و سه تا زیتون پرورده و سه تا سالاد فصل و سه تا سالاد شیرازی بزار !!!! گفتم باشه !
وقتی کارمندا رفتن اونا اومدن من فقط سه تا سالاد فصل گذاشتم و غذاشون که دوتا ماهی و یه میگو بود . به گفته کارمنده پیش میرفتم تمام سفره دست
امیر امومنین  علیه السلام  فرمودند:
ما زَالَتْ نِعْمَةٌ وَ لَا نَضَارَةُ عَیْشٍ إِلَّا بِذُنُوبٍ اجْتَرَحُوا أَنَّ اللَّهَ لَیْسَ بِظَلَّامٍ لِلْعَبِیدِ وَ لَوْ أَنَّهُمُ اسْتَقْبَلُوا ذَلِکَ بِالدُّعَاءِ وَ الْإِنَابَةِ لَمْ تَنْزِلْ وَ لَوْ أَنَّهُمْ إِذَا نَزَلَتْ بِهِمُ النِّقَمُ وَ زَالَتْ عَنْهُمُ النِّعَمُ فَزِعُوا إِلَی اللَّهِ بِصِدْقٍ مِنْ نِیَّاتِهِمْ وَ لَمْ یَهِنُوا وَ لَمْ یُسْرِفُوا لَأَصْلَحَ اللَّهُ لَهُمْ ک
امروز یه حال عجیبی بودممم... صبح دیر بیدار شدم از خواب...صبحونمو که خوردم رفتم دوباره روی تخت .. یکم به خودم کش و قوس دادم و پرده رو کنار زدممم.. کتابی رو دست گرفتم و خوندم... نور آفتاب داشت با مهربونی بدن و  موهامو نوازش میکرد... و یه فنجون چای گرم انتظارمو یکشید.. شاید خیلی صحنه تکراری  و ملایمی باشه.. خیلی رویاایی.. اما یهو جرقه ای خورد و به طرز عجیبی حس کردم که دارم خودمو تلف میکنم... که پتانسیل هام خیلی بالاتر از این حرفاست... که پتانسیل هام و جایگاه
در خانه ما، یعنی منزل پدرم همیشه سهمی برای گربه ها و گنجشکها در نظر گرفته میشود؛ پدر و مادرم چیزهایی که هنگام پاک کردن گوشت دورریختنی است یا استخوانهای باقیمانده از غذا و اندک برنج مانده از غذا را داخل زباله ها نمیریزند بلکه در باغچه روبروی خانه میگذارند تا حیوانات و پرندگان گرسنه نمانند. البته که اصولا هیچ غذایی در منزلشان نمی ماند و سعی پدر و مادرم این است که به قول خودشان اسراف نکنند. این مراقبتشان را خیلی دوست دارم و برایم ارزشمند است.
خطبه اول:پس از حمد و ثنای الهی و توصیه به تقوی و تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) به موضوع سبک زندگی ‏اسلامی در خصوص بهره برداری از نعمتهای الهی و پرداخت حقوق واجب آن ها و پرهیز از اسراف بیان داشت:خدای تعالی ‏در آیه 168 سوره بقره می فرماید یا ایها الناس کلوا مما فی الارض حلالا طیبا...ای مردم بخورید از نعمت هایی که در زمین ‏برای شما قرار دادیم در حالی که حلال و طیب باشد و از گامهای شیطان پیروی نکنید که همانا او دشمن آشکار شماست و ‏وقتی می فرماید حل
” خوب‌ها در کارهایشان رضایت خدا را طلب کرده و امر او را اطاعت می‌کنند.نمازشان اول وقت است.حق خواه و حق گویند حتی اگر به زیانشان باشد.عادلند و صادق و درستکار.امانتدار و وفا کننده به عهدند.حلال مشکلات و صبور در برابر سختی‌ها.اسراف کار نبوده و از کار لهو دوری می‌جویند.لجباز نبوده و سستی نمی‌کنند.به والدین خود احسان می‌کنند و یاور مظلومند.قدر نعمت‌ها را دانسته و شاکرند.خشم خود را در غیر موضع حق فرو برده و زبان به ناسزا نمی‌گشایند.حسود نیستن
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
زمان؛
واژه ای گنگ و گیج 
واژه ای عمیق و ژرف
زمان وقتی فهمیده میشه که بگذره
که گذشتش حس بشه!
میدونی گذر زمان رو کی میشه فهمید؟
وقتی جلوی اینه بایستی و خودت رو خوب نگاه کنی...
وقتی خودتو بندازی لا به لای عکس ها و نوشته ها و یادگاری های گذشته
وقتی بعد از مدت ها خاطراتت رو تورق کنی
اصن یکهو انگار که شوک بزرگی به ادم وارد میشه.
میبینی 10 سال 12 سال 18 سال و در نهایت 22 سال از عمرت گذشته.
این زمان کی گذشت که نف
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
زمان؛
واژه ای گنگ و گیج 
واژه ای عمیق و ژرف
زمان وقتی فهمیده میشه که بگذره
که گذشتش حس بشه!
میدونی گذر زمان رو کی میشه فهمید؟
وقتی جلوی اینه بایستی و خودت رو خوب نگاه کنی...
وقتی خودتو بندازی لا به لای عکس ها و نوشته ها و یادگاری های گذشته
وقتی بعد از مدت ها خاطراتت رو تورق کنی
اصن یکهو انگار که شوک بزرگی به ادم وارد میشه.
میبینی 10 سال 12 سال 18 سال و در نهایت 22 سال از عمرت گذشته.
این زمان کی گذشت که نف
مقابل به مقابلِ جهانی تلخقرار گرفته اممن چای دم میکنمآنها مُدام دور میریزند..این مقابلهء تکراریرا هرروزهر شبو هر بامدادنگاه میکنم،به تکرارِ رفتارهایی مزاحم..#تلخ_بنوشم_کافیستباشد که چندی طعمِ چایِ تلَخبه حافظه ی سلولهایم بماند،باشد که تلخیِ هرروزه ی ایناسراف،و حسرتِ شیرینی در حافظه ام بماندو نه قلبی بشکنمنه سرد کنم چاییه کسی را که به شوقو زحمت دم گذاشته بودمن در این مقابلهء تلخدیدم کهخُداشیرین نگاه میکندو آنها که حاصلِ این تلخی بودند؛
من در یک شب سرد زمستانی در یک خانواده‌ی متدین
چشم به جهان گشودم (جدی). بعدها فهمیدم دین در هر خانواده و حتی هر فرد یک جور
نمود پیدا می‌کند و هر کس به شکل خودش دیندار است. مثلا در
خانواده ما اسراف گناه کبیره است. بعدها که زندگی جمعی خوابگاهی را تجربه کردم و
مسلمان‌های دیگه را دیدم فهمیدم بعضی کلا با این مفهوم
بیگانه‌اند. البته که هر کسی هم برداشت متفاوتی از
اسراف دارد. در خانواده ما اسراف نکردن یعنی آگاهانه مصرف کردن. آگاهانه مصرف کردن
هم یعنی
من در یک شب سرد زمستانی در یک خانواده‌ی متدین
چشم به جهان گشودم (جدی). بعدها فهمیدم دین در هر خانواده و حتی هر فرد یک جور
نمود پیدا می‌کند و هر کس به شکل خودش دیندار است. مثلا در
خانواده ما اسراف گناه کبیره است. بعدها که زندگی جمعی خوابگاهی را تجربه کردم و
مسلمان‌های دیگه را دیدم فهمیدم بعضی کلا با این مفهوم
بیگانه‌اند. البته که هر کسی هم برداشت متفاوتی از
اسراف دارد. در خانواده ما اسراف نکردن یعنی آگاهانه مصرف کردن. آگاهانه مصرف کردن
هم یعنی
{امام مهدوی در قرآن - شماره 33}

«خونخواهی امام حسین» در قرآن

...وَ مَن قُتِلَ مَظلوماً فَقَد جَعَلنا لِوَلیِّه سُلطانا فَلا یُسرِف فِی القَتلِ إنَّهُ کانَ مَنصورا [إسراء/۳۳]
ترجمه: {و آن کس که مظلوم کشته شده، برای وَلیّش سُلطه (و حق قصاص) قرار دادیم. اما در قتل اسراف نکند، چرا که او مورد حمایت است}
امام باقر(ع) در تفسیرش فرمودند: منظور از «مَن قُتِلَ مَظلوما» حسین بن علی است و بقیه ی آیه، امام زمان است که نامش در آیه «منصور» میباشد، چنان که خداو
✅ قناعت اسلام
استاد علی صفایی حائری
و قناعت اسلام به معنای کم به دست آوردن نیست، که کم برداشتن و به همراهان رسیدن است. قانع آن نیست که روزی ۵ تومان به دست می آورد؛ چون این فقیر است. قانع کسی است که با تمام استعدادش کار می کند، وگرنه احتکار کرده و تمام داراییش را برای او[خدا] خرج می کند، وگرنه اسراف کرده است.
قانع کسی است که برای همه می کوشد و به اندازه ی خودش برمی دارد. و این است که قناعت عزّت می آورد و ثروت می آورد. کوشش زیاد و برداشت کم، ثروت و مس
آقا اون سری که من رفتم ترکیه واسه کارام رو یادتونه؟
تقریبا چندروز از تولد مامانم گذشته بود و منم از اونجایی که فراموش کرده بودم تولدشو-___________-
براش کلی وسیله آرایشی بهداشتی خریدم(دوس داره:d)
بین اونا دوتا دونه اسپری بدن خیلیییی خوشبو هم گرفتم براش*___*
بعد این از یدونه اش خیلی خوشش اومده و همش از اون استفاده میکنه
و از اونجایی که خیلی دوسش دارم و نمیخوام ی وقت خدایی نکرده عذاب وجدان بگیره که اسراف کرده که یدونه اضافی داره و از این حرفا
تصمیم گرف
هر روز بلند می‌شم می‌رم جایی که دوست ندارم تا کاری که دوست ندارم رو انجام بدم. هر روز تلاش می‌کنم مهارت‌ها و دانسته‌هام رو در مورد کاری که دوست ندارم، تو جایی که دوست ندارم، بیش‌تر کنم.
نمی‌تونم نصفه ولش کنم چون هیچ وقت تو‌ زندگیم نتونستم کار مهمی رو نصفه ول کنم؛ یا خودم نتونستم یا بقیه نذاشتن و حالا هم نه خودم می‌تونم نه بقیه می‌ذارن.
شیش ماهه می‌رم سر کار و‌ هنوز سر سوزنی درک نکردم لذت «عوضش پول درمیاری و‌ دستت می‌ره تو جیب خودت» کجا
من تا همین چند سال پیش نسبت به آدما خیلی مهربون بودم. حتی اگه دلم می‌شکست و بدی می دیدم سعی می کردم خودم خوب باشم و به بقیه کاری نداشته باشم ، گوشم پر بود از این جمله های تو خوب باش و به جهان انرژی مثبت بده که دو چندان به سوی خودت بر میگرده . و اون خطا ها و اشتباه ها رو از ذهنم به مرور زمان کم رنگ می کردم . اما حالا با گذشت زمان و تکرار قضایا پخته تر شدم . به حقیقت ها بیشتر رسیدم ، به واقع آدمی که کوچیکترین اذیت رو از جانبش دیدی باید بی برو و بر گرد از
هر روز بلند می‌شم می‌رم جایی که دوست ندارم تا کاری که دوست ندارم رو انجام بدم. هر روز تلاش می‌کنم مهارت‌ها و دانسته‌هام رو در مورد کاری که دوست ندارم، تو جایی که دوست ندارم، بیش‌تر کنم.
نمی‌تونم نصفه ولش کنم چون هیچ وقت تو‌ زندگیم نتونستم کار مهمی رو نصفه ول کنم؛ یا خودم نتونستم یا بقیه نذاشتن و حالا هم نه خودم می‌تونم نه بقیه می‌ذارن.
شیش ماهه می‌رم سر کار و‌ هنوز سر سوزنی درک نکردم لذت «عوضش پول درمیاری و‌ دستت می‌ره تو جیب خودت» کجا
پرسش شما: آیا در برابر تهاجم زیستی می‎توان مقابله به مثل کرد؟

پاسخ استاد: تهاجم زیستی حرام است؛ تهاجم در اسلام دفاعی است و به هر قیمتی نیست. دفاع ما فقط برای دفع مهاجم است بنابراین در مقابل مهاجم عمل می‌کند، ولو این‌که مهاجم در هجوم هیچ قانونی را رعایت نکند.
بنابراین در جنگ تحمیلی صدام بیمارستان‌های ما را بمباران می‌کرد، سدهای آب، کارخانه‌های برق و... را می‌زد. ولی هرگز امام اجازه ندادند که شهرهای عراق مورد هجوم قرار بگیرد چون مردم در آ
مقدمه
١ - خداشناسى
٢ - یاد خدا
٣ - رابطه با خدا
٤ - قرآن
٥ - پیامبر
٦ - ائمه
٧ - نماز
٨ - روزه
٩ - امر به معروف
١٠ - جهاد
١١ - توکل
١٢ - دعا
١٣ - شکر

١٤ - تقوا
١٥ - نیت
١٦ - دانش
١٧ - نادانى
١٨ - عقل
١٩ - مکارم الاخلاق
٢٠ - اخلاق
٢١ - وفاى به عهد
٢٢ - گذشت
٢٣ - راستگویى
٢٤ - دروغگویى
٢٥ - گشاده رویى
٢٦ - حیا

٢٧ - مدارا
٢٨ - انصاف
٢٩ - دوستى
٣٠ - مشورت
٣١ - شجاعت
٣٢ - بردبارى
٣٣ - خشم
٣٤ - مردانگى
٣٥ - سخاوت
٣٦ - اسراف
٣٧ - قناعت
٣٨ - حرص

٣٩ - رحم
٤٠ - غبطه
٤١ - حسد
٤٢ - امانتدا
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):برترین مؤمنان آن کسی است که ازجان وخانواده ودارایی خودبیشتر مایه بگذارد.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):ایمان آن مؤمنی برتراست که هرگاه چیزی ازخدابخواهدبدهدواگرندادنیازش رابه دیگران عرضه نکند.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):برترین مؤمنان کسی است که درخریدن ودرفروختن ودرپرداختن وپس گرفتن آن ,جوانمردوسخاوتمندباشد.
امام سجاد(علیه السلام):نشانه های مؤمن پنج تا است؛ پارسایی درخلوت, صدقه دادن درتنگدستی, شکیبایی درب
من و پنج وارونه : آگاهی لازم برای پیشگیری از بیگاری عاطفی(عاشقانه ی عاقلانه)

من و پنج وارونه
نویسنده: محمد داستانپور، انتشارات : حدیث راه عشق
بریده هایی از کتاب:
*کاش انسان‌ ها به اندازه کالایی که می‌ خرند،در دل بستن ها و محبت کردن ها هم حوصله و وسواس به خرج دهند.
*حیف است که دل‌ها بی در و دروازه باشدو عشق ها بی‌ هویت و بی‌ شناسنامه؛ چرا بعضی به (گدایی عشق) می‌ پردازند و بعضی به (حراج عشق) باید از چه گذشت، تا به چه رسید.
*آیا آنچه از دست می‌ دهی
چکیده:
در عصر مدرنیته تکلیف همجنسگرایان مانند گذشته قاطعانه بیان نمی شود و برخی روشنفکران دینی سعی در تفسیر و توجیه آن داشته اند. عبدالکریم سروش در مقابله این واقعه ناتوان نشان داده و آرش نراقی معتقد است همجنس گرایی در معنای جدید و مدرن خود در قرآن نیامده است و آیات مربوط به قوم لوط قابل تأویل هستند! ولی آیا همجنس گرایی در قرآن نیامده است؟
از آیات قوم لوط بر می آید که عمل قوم لوط نوعی اعتقاد بوده است نه صرفا یک عمل شهوانی، چرا که آنان از «حق
چه دیر میفهمم خیلی از زیبایی ها را. امان از عمری که بر باد فنا رفت.

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
تشریفات چیست؟
آیا تشریفات مجالس، در تجمل گرایی و افراط گرایی خلاصه می شود؟ آیا کلمه تشریفات، در ذهن شما نیز با این مفاهیم تداعی می شود؟
معنی کلمه تشریفات، در اذهان عمومی یک شکل تجمل گرایانه به خود گرفته است که اغلب افراد با این مقوله مخالف هستند. اما همیشه هم اینگونه نیست. برخلاف تصور شما، تشریفات در لغت به معنای مجد و بزرگی است. اما متاسفانه امروزه اغلب معنی اسراف، تبذیر و اشرافی گری را در ذهن مردم متصور می سازد. ما تشریفات را به معنی سامان
تشریفات چیست؟
آیا تشریفات مجالس، در تجمل گرایی و افراط گرایی خلاصه می شود؟ آیا کلمه تشریفات، در ذهن شما نیز با این مفاهیم تداعی می شود؟
معنی کلمه تشریفات، در اذهان عمومی یک شکل تجمل گرایانه به خود گرفته است که اغلب افراد با این مقوله مخالف هستند. اما همیشه هم اینگونه نیست. برخلاف تصور شما، تشریفات در لغت به معنای مجد و بزرگی است. اما متاسفانه امروزه اغلب معنی اسراف، تبذیر و اشرافی گری را در ذهن مردم متصور می سازد. ما تشریفات را به معنی سامان
اندرزنامه های ایرانی یکی دیگر از آثار مفید در حوزه تربیت اقتصادی در اسلام است.
از جمله کتب مهم در این حوزه ارداویراف نامه است که روایتی است از سیر عروج ارداویراف یکی از موبدان زرتشتی به بهشت و دوزخ و توصیف جایگاه و موقعیت نیکوکاران و بدکاران در جهان دیگر. 

کتاب دیگر در این حوزه، قابوس نامه اثر عنصرالمعالی کیکاووس بن اسکندر وشمگیر از امیران آل زیار در 44 باب برای فرزندش گیلانشاه نوشته است و به دو بخش تعلیم و تربیت عمومی، شامل آموزش اصول و مبا
معماری مدرن  که نام دیگر آن معماری نوگرا می باشد در اصل این معماری یک جنبش در رشته معماری می باشد. در این نوع معماری فرم‌های تاریخی حذف می شوند. این سبک از معماری بین دهه آخر قرن نوزدهم به رشد رسید. معماری نوگرا سبکی  ارزان، ضد اسراف کردن و بدون ظواهر و نماهای گران قیمت درساختمان های اروپایی بود. اولین ساختمان های مدرن هم آسمان خراش ها بودند.
در معماری مدرن بیشتر از متریال و مصالح هایی از قبیل بتن ،فولاد و شیشه استفاده می شود. نورگیری  از مسائ

آیا با داشتن لباس و وسائل زندگی به اندازه کافی، خرید دوباره آنها گناه دارد و در قیامت باید پاسخگوی آنها باشیم؟ 

پرسشسلام؛ آیا با داشتن لباس(پیراهن، مانتو و شلوار) یا وسیله زندگی(مانند مبل و فرش سالم)، خرید دوباره آن گناه است؟ و در قیامت مورد پرسش قرار میگیریم؟ اگر آیه یا حدیث و روایت در این زمینه وجود دارد، لطفاً بیان کنید.پاسخ اجمالیاگرچه از نظر فقهی و حقوقی، انسان مالک اموال خود می‌باشد و می‌تواند هرگونه تصرف شرعی در آن داشته باشد، اما
انگیزه‌ی معرفی کتاب‌های گمنام ولی شاهکار کارش رو کرد  و باعث شد یه قدم دیگه برای معرفی و بیشتر دیده شدن این کتاب‌ها برداریم و اون قدم، شروع به کار پادکست گالینگوره که با هدف معرفی کتاب‌های فوق‌العاده ولی کمتر دیده شده ایجاد شد و امیدواریم تو این هدف موفق باشیم و سربلند بیرون بیایم. و یقیناً در این مسیر به نظرات و حمایت‌های شما نیاز دادیم. پس قسمت اول گالینگور رو گوش کنید و اگه دوستش داشتید از هر رسانه‌ای که دارید، برای معرفیش استفاده کن

باسمه تعالیچلچراغمهاجرت قصیده ۱
ای جوانان بر شما گویم یکی حرف حساباز خدا خواهم که باشد بر شما فصل الخطاب
ای عزیزانم ! سخن در مورد هجرت بُوَدکو رقابت گشته در این دوره بر پیر و شباب
نیست کار و نیست شغل و زندگی مشکل شدهنیست هجرت چاره ساز ومشکلات است و عذاب
عزت ما در وطن باشد نه در دستان غیربرده می خواهند ما را، بهر اهداف خراب
دین ما ، آیین ما،فرهنگ بی همتای ماستحاوی افکار پویا باشد و اسرار ناب
دین ما تبیین کند احکام حق را بر بشرتا نیفتد در خطا و
مقدمه
١ - خداشناسى
٢ - یاد خدا
٣ - رابطه با خدا
٤ - قرآن
٥ - پیامبر
٦ - ائمه
٧ - نماز
٨ - روزه
٩ - امر به معروف
١٠ - جهاد
١١ - توکل
١٢ - دعا
١٣ - شکر

١٤ - تقوا
١٥ - نیت
١٦ - دانش
١٧ - نادانى
١٨ - عقل
١٩ - مکارم الاخلاق
٢٠ - اخلاق
٢١ - وفاى به عهد
٢٢ - گذشت
٢٣ - راستگویى
٢٤ - دروغگویى
٢٥ - گشاده رویى
٢٦ - حیا

٢٧ - مدارا
٢٨ - انصاف
٢٩ - دوستى
٣٠ - مشورت
٣١ - شجاعت
٣٢ - بردبارى
٣٣ - خشم
٣٤ - مردانگى
٣٥ - سخاوت
٣٦ - اسراف
٣٧ - قناعت
٣٨ - حرص

٣٩ - رحم
٤٠ - غبطه
٤١ - حسد
٤٢ - امانتدا
گوش کن، دور ترین مرغ جهان می‌خواند
شب سلیس است، و یکدست، و باز
شمعدانی‌ها
و صدادارترین شاخه فصل،‌ماه را می‌شنوند
پلکان جلو ساختمان،
در فانوس به دست
و در اسراف نسیم،
گوش کن، جاده صدا می‌زند از دور قدم‌های ترا
چشم تو زینت تاریکی نیست
پلک‌ها را بتکان، کفش به پا کن، و بیا
و یا تا جایی، که پر ماه به انگشت تو هشدار دهد
و زمان روی کلوخی بنشنید با تو
و مزامیر شب اندام ترا، مثل یک قطعه آواز به خود جذب کنند
پارسایی است در آنجا که ترا خواهد گفت:
بهتری

ادامه از بخش قبلی

وقتی قالی ها را فروختیم، دایی ها و برادرهای همسرم آمدند و دیدند ما چه کرده ایم. متعجب شدند و مرا بابت آن سرزنش کردند. گفتند قالی ماندنی است و زیرانداز می پوسد و فرسوده می شود. این کار، نه زهد بلکه عیناً اسراف کاری است.
به آنها گفتم: اولا گمان نمی کنم که صرفه جویی، در خریدن قالی و نخریدن زیرانداز خلاصه شود. بعد هم، من این کار را از آن جهت کردم که کسانی مرا الگوی خود می پندارند، لذا ترجیح می دهم روی زیرانداز یا موکت زندگی کنم.
#خلاصه_کتاب:  تولید علم و علوم انسانی 
از دکتر #ابراهیم_فیاض
بخش سوم: مردم شناسی دینی فلسفه

عقلانیت اسلامی اجتماع محور است
 به این معنا که در کنار مال آبرو و جان را مبنا قرار می‌دهد. بنابراین هدف‌مند و اخلاق‌محور نیز هست.
چون عموم مردم را در نظر می‌گیرد عدالت مبنای اخلاق آن قرار  دارد که فطری و بر اساس آرای مشهور حسن و قبحی و عرفی است . عرف است که می‌گوید مصداق تعریف عدالت که «هر چیز را در جای خود قرار دادن است» به چه ترتیب است و چون بر مبنی ت
دانش آموز خوب کسی است که با دانش آموزان مهربان باشد مثلا اگر کسی در درسی ضعیف است به او کمک کند و مراقب دانش آموز کلاس های پایین تر باشد.
دانش آموز نمونه از وسایل خود مانند کیف مداد دفتر تا جایی ممکن است استفاده می کند و بی جهت آن ها را دور نمی اندازد زیرا این کار اسراف است وخدا اسراف کنندگان را دوست ندارد.
دانش آموز نمونه حق دیگران را رعایت نمود ه و از کارهایی مثل تقلب خود داری کند زیرا می داندتقلب باعث می شود حق دانش آموزی که زحمت کشیده اند را
نام فیلم: گتسبی بزرگ – The Great Gatsbyژانر: درام ، عاشقانهکارگردان: Baz Luhrmannستارگان: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Joel Edgertonمحصول کشور: استرالیاسال انتشار: 2013امتیاز: 7.3 از 10مدت زمان: 143 دقیقهزبان: دوبله فارسی + زبان اصلیکیفیت: BluRay 1080p + BluRay 720pحجم: 1.11 گیگابایت + 2.23 گیگابایتاطلاعات بیشتر: کلیک کنید
خلاصه داستان: نیک کاراوی که در جزیره لانگ زندگی می‌کند، مجذوب گذشته مرموز و سبک زندگی اسراف کارانهٔ همسایه خود جی گتسبی می‌شود. او به سمت گتسبی کشیده می‌شود تا شاهدی
   JIKJIK,PISHI              انجمن ادبیات داستانی دریچه کلیک کنید}{}{}{}{ 
 رشت تن پوش زرد خزان به تن دارد ، وباغ بزرگ هلو در خط خمیده ی گذر امین الضرب به خواب فرو رفته ، پسرکی در همسایگی بنام شین ، میگفت ؛ غروب های خزان خورده ی ایام در دلش بشکه های هجران عشق بهار را جابجا میکنند ، اما نمیدانم کدام بهار را میگفت!?... بهار رفته بر باد تقویم چهار برگ دیواری را?.. یا بهار جفای مهربانی که نرفته از یادش را ...? 
لباسهایم را پوشیدم، آنقدر لاغر شده بودم كه در تنم مى ر
وَ مَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً فَقَدْ جَعَلْنا لِوَلِیِّهِ سُلْطاناً فَلا یُسْرِفْ فِی الْقَتْلِ إِنَّهُ کانَ مَنْصُوراً.

آیه 33 سوره اسراء

از حضرت ابی عبد اللّه علیه السّلام از تفسیر آیه مذکور پرسیدم، 
حضرت فرمودند:
مقصود از « ولی »  قائم آل محمّد صلّی اللّه علیه و آله و سلّم بوده که خروج نموده پس به خون خواهی حضرت سیّد الشهداء علیه السّلام شروع به کشتن مینماید بطوری که اگر اهل زمین را بکشد اسراف نکرده است.
کامل الزیارات

الهم عجل لولیک الفر
در قرآن کلمات غضب و غیظ مترادف با خشم هستند.در زبان فارسی خشم و غضب و غیظ با عصبانیت تقریبا یک معنی دارند.در این پست ما بطور مشخص به ارتباط واژه غضب با خداوند در قرآن میپردازیم.در قرآن چندبار آمدهاست که خداوند غضب میکند و خشم میگیرد(وَغَضِبَ اللّهُ ).
تعریف غضب یا خشم:"غضب" عبارت از به هیجان آمدن خون قلب برای گرفتن انتقام استبا دقت به تعریف بالا متوجه میشویم این حالت یک نوع "تغییر و دگرگونی" است،از حالی به حالی شدن.این یعنی بی ثباتی.در حالیکه تغ
وقتی کودک برای اولین بار به دنیا می آید به لوازمی نیاز دارد که به مجموع لباس ها و وسایل نوزاد سیسمونی گفته میشود. یکی از بهترین و خاطره انگیزترین لحظه های هر مادری، روزهای خرید سیسمونی او برای نوزاد است که بطور معمول، بعد از معلوم شدن جنسیت نوزاد می باشد. قبل از این خرید خوب، خانواده باید شرایط خود را مرور کند تا خرید موجب دردسر‌های بعدی و زحمت دوباره نشود. برای مثال به پرسش‌های زیر پاسخ دهید:
فرزند شما در چه فصلی متولد می‌شود، نیازهای م
مهلّت توبه و بازگشت به سوی خوبی‌ها از زیباترین اتفاقاتی است که خداوند برای بندگانش رقم زده است؛ در هر سنّی و با هر گناهی و به هر اندازه‌ای فقط کافی است کمی دلت برای خوب بودن و پاک شدن به شوق بیافتد تا ببینی که خداوند را چطور خریدار دل‌های شکسته و پشیمان خواهی یافت.
رشتۀ وصل ما و تو پاره نمی‌شود بیاخدای تو منم چرا بندۀ غیر ما شدی؟مرا بس است آه تو گذشتم از گناه تودست بده به دست من از چه گریز پا شدی؟
«قُلْ یا عِبادِی الَّذینَ أَسْرَفُوا عَلی‏ أ

طب اسلامی آقای تبریزیان جلسه نوزدهم
خلاصه جلسه نوزدهم: 

بسم الله الرحمن الرحیم و الحمدلله رب العالمین و صل علی محمد و آل الطاهرین و لعنت داعمه علی اعدائهم اجمعین من الآن  الی قیام یوم دین

دومین اسباب و علل مستقیم بیماری نوشیدن زیاد است(اسراف در نوشیدن)
ماده یعنی اصل واساس
اسراف در نوشیدن  و زیاد آب خوردن که یکی از اسباب و علل بیماری است
زیاد آب خوردن بیماری زا و سبب بیماری و اصل هر بیماری است
بهتر است که آب را به تلذذ خورده بشود و نه این

حمایت از اقتصاد داخلی

فرهنگ از اقتصاد هم مهم تر است. چرا؟ چون فرهنگ، به معنای هوایی است که ما تنفّس میکنیم؛ شما ناچار هوا را تنفّس میکنید، چه بخواهید، چه نخواهید؛ اگر این هوا تمیز باشد، آثاری دارد در بدن شما؛ اگر این هوا کثیف باشد، آثار دیگری دارد. فرهنگ یک کشور مثل هوا است؛ اگر درست باشد، آثاری دارد. الان درباره ی تولید داخلی حرف میزدیم؛ اگر بخواهیم مصرف تولیدات داخلی به معنای واقعی کلمه تحقّق پیدا کند، باید فرهنگ [مصرف] تولید داخلی در ذه

حمایت از اقتصاد داخلی

فرهنگ از اقتصاد هم مهم تر است. چرا؟ چون فرهنگ، به معنای هوایی است که ما تنفّس میکنیم؛ شما ناچار هوا را تنفّس میکنید، چه بخواهید، چه نخواهید؛ اگر این هوا تمیز باشد، آثاری دارد در بدن شما؛ اگر این هوا کثیف باشد، آثار دیگری دارد. فرهنگ یک کشور مثل هوا است؛ اگر درست باشد، آثاری دارد. الان درباره ی تولید داخلی حرف میزدیم؛ اگر بخواهیم مصرف تولیدات داخلی به معنای واقعی کلمه تحقّق پیدا کند، باید فرهنگ [مصرف] تولید داخلی در ذه
این روزها دست به دست پیام ها می چرخد که به جای نذری های شبهای محرم، بیایید هزینه فلان کار را بپردازیم، من قصد ندارم از چنین دیدگاهی دفاع کنم! احترام می گذارم به احساس و عقیده کسی که به نذری دادن در این شب ها اعتقاد دارد، به او دستمریزاد و خدا قوت می گویم! فقط حرفم این است کمی بیاندیشیم درباره عواقب کارهایمان! آیا ائمه و دین ما که اینقدر از پرهیز از اسراف و دوستی طبیعت دم زده اند راضی اند اینطور ما بر محیط زیست و طبیعت خود بتازیم!!!
banafsheheftekhari.blog.ir
هر مالى را که قابل استفاده براى یک کارى در زندگى هست، انسان از بین ببرد، این اسراف است.مردم ما، خانواده‌ى ایرانى ما عادت به قناعت داشتند و میانه‌روىِ اسلامى به طور غالب بر مردم کشور ما حاکم بود. خانواده‌ى ایرانى نان سفره‌ى خودش را مى‌خورد و ریزه‌هاى نان را براى خوراک مرغ خانگى خود مصرف مى‌کرد. میوه را مى‌خورد و پوست میوه را براى خوراک دام و حیوانات، چه آنچه خود او داشت و یا اگر نداشت براى آنها که داشتند به مصرف مى‌رساند. لباس بزرگترها را
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- در شرح
حال ابن عربی  بیان میشود دوبار ایشان امام
الزمان رادیده است   اعراب یک سنت
کاردستجمعی دارند که امروز درغرب شایع است ودرایران تک نفری است وبهمین علت از
اعراب وغرب عقب هستیم- این سئوال مطرح شده است که این جهان که دارای خالق عظیم که
علیم وحکیم است  -- میبایست درصرف انرژِی
کمترین راداشته باشد- وحتما بدنبال اثبات ان بودند  -- ابن عربی جملاتی رادارد درتوصیف هممن موضوع-
درامریکا بدنبال کشف ماشینیکه  ک
تحقیق معیارها و شرایط انتخاب همسر
دید کلی : معیارها و شرایط انتخاب همسر ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب پروژه و تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و اخلاق و آیین زندگیاست و در 23 صفحه تهیه شده است

توضیحات کامل :
معیارها و شرایط انتخاب همسر

معیارها و شرایط انتخاب همسر ؛ تحقیقی آموزشی است که مناسب پروژه و تحقیق دروس عمومی معارف اسلامی و اندیشه اسلامی و اخلاق و آیین زندگیاست و در 23 صفحه تهیه شده است .
شامل این مطالب می باشد :معیار
بیشترافرادبه گوششان میرسدکه درفلان بخش دست های پشت پرده هستند.درانتهااین دست های پشت پرده سوخته برمیگردند.همان گونه که امام اول شیعیان بافردی که قصدتصرف دربیت المال راداشت برخوردنمود.
فردی که میگفت کورهست ونمیبیندوپول گدایی مینمود.
دست های پشت پرده بیشتربه معنی مداخله هستند.وقتی جنجال ادغام غیرقانونی بوجودمیامداقتصادفریب دست های پشت پرده رامیخورد.موسسات کلی پول میگرفتندکلی به تولیدکننده میدادندتولیدکننده هم کلی میساخت وبعدقدرت خری
گوش کن، دور ترین مرغ جهان می‌خواند
شب سلیس است، و یکدست، و باز
شمعدانی‌ها
و صدادارترین شاخه فصل،‌ماه را می‌شنوند
پلکان جلو ساختمان،
در فانوس به دست
و در اسراف نسیم،
گوش کن، جاده صدا می‌زند از دور قدم‌های ترا
چشم تو زینت تاریکی نیست
پلک‌ها را بتکان، کفش به پا کن، و بیا
و یا تا جایی، که پر ماه به انگشت تو هشدار دهد
و زمان روی کلوخی بنشنید با تو
و مزامیر شب اندام ترا، مثل یک قطعه آواز به خود جذب کنند
پارسایی است در آنجا که ترا خواهد گفت:
بهتری
نمیدونم ولی چرا احساس میکنم که به جایی داره میرسه
از نشانه هاش حدس میزنم از اینکه یه اتفاقی ان شاء الله که خیر ! قراره بیوفته
از سنگ اندازی ها از سردرگمی ها از لنگیدن کار میفهمم
از اینکه شرایطی دارم قرار پیدا میکنم که به قول جمله ی معروف یا الان یا هیچ وقت دیگه
حالتی که دیگه برام حجتی داره باقی نمیمونه نزدیک خیلی نزدیک
حالتی که اگه توکل نکنم عجله کنم دقت نکنم خسرانشو خواهم دید شاید تا اخر دنیا که وقتی همه جمع بشن
که این برام بزرگترین کابوسه
ارسطو معتقد است سه نوع خوشبختی وجود دارد. نوع اول خوشبختی زندگانی سرشار از شادی و لذت. نوع دوم خوشبختی زندگانی شهروندی آزاد و مسئول. نوع سوم خوشبختی زندگانی فیلسوفانه و اندیشمندانه.
ارسطو آنگاه می افزاید که هر سه ضابطه باید در آن واحد وجود داشته باشد تا انسان به خوشبختی و خرسندی برسد. ارسطو هرگونه عدم تعادل را رد می کرد. چنانچه امروزه می زیست لابد می گفت عقل سالم در بدن سالم است. کسی که فقط به رشد بدن خود بپردازد درست به اندازه کسی که فقط مغز خ
دعای هشتم صحیفه ی سجادیه:
خیلی خوبه همه ی این بدی ها رو لیست کنیم،مرور کنیم و ببینیم کدوم یکی توی ما ریشه کرده؟؟؟
بار خدایا به تو پناه می آورم از طغیان آز،و تندی خشمو چیره گی حسد،و سستی صبر،و کمی قناعت،وبدی اخلاق،و زیاده روی در شهوت،و پافشاری در عصبیت،وپیروی هوا و هوس،و مخالفت با هدایت،و خواب غفلت،و کوشش بیشاز اندازه،و انتخاب باطل بر حق،و پافشاری برگناه،و کوچک شمردن معصیت،و بزرگ شمردن طاعت،و فخر و مباهات باثروتمندان،و تحقیر تهی دستان،و ک
 #دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

126-  و من کلام له (علیه السلام)> لما عوتب علی التسویة فی العطاء <أَ تَأْمُرُونِّی أَنْ أَطْلُبَ النَّصْرَ بِالْجَوْرِ فِیمَنْ وُلِّیتُ عَلَیْهِ وَ اللَّهِ لَا أَطُورُ بِهِ مَا سَمَرَ سَمِیرٌ وَ مَا أَمَّ نَجْمٌ فِی السَّمَاءِ نَجْماً ل

باسمه تعالیچلچراغمهاجرت قصیده ۱
ای جوانان بر شما گویم یکی حرف حساباز خدا خواهم که باشد بر شما فصل الخطاب
ای عزیزانم ! سخن در مورد هجرت بُوَدکو رقابت گشته در این دوره بر پیر و شباب
نیست کار و نیست شغل و زندگی مشکل شدهنیست هجرت چاره ساز ومشکلات است و عذاب
عزت ما در وطن باشد نه در دستان غیربرده می خواهند ما را، بهر اهداف خراب
دین ما ، آیین ما،فرهنگ بی همتای ماستحاوی افکار پویا باشد و اسرار ناب
دین ما تبیین کند احکام حق را بر بشرتا نیفتد در خطا و
سید حسن اسلامی اردکانی می‌گوید:
«از آموزه‌های اساسی قرآن این است که انسان‌های خوب هنگامی که بر زمین گام برمی‌دارند آرام و نرم گام برمی‌دارند، متکبرانه گام برنمی‌دارند، متواضعانه گام برمی‌دارند. از آن طرف در قرآن آمده است ”وَ عِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِینَ یمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا؛ بندگان خدا و عبادُ الرحمان کسانی هستند که بر زمین آرام گام برمی‌دارند.“ (فرقان/63) از آن طرف لقمان به فرزندش وصیت می‌کند ”وَ لاتَمْشِ فِی الْأَر
پول، خدا، بچه‌ها پدیدآور: غلامرضا حیدری ابهریناشر: جمال/ تعداد صفحات: ۱۶۰
کتاب «پول، خدا، بچه‌ها» به آموزش سبک‌زندگی اسلامی در امور مالی می‌پردازد و به سوالات گوناگون مخاطبان در این زمینه پاسخ می‌دهد. هم‌چنین در عین توجه به معارف ناب اهل بیت علیهم السلام برخی اطلاعات جذاب را نیز به خواننده ارائه می‌کند تا مطالعه کتاب برای وی آسان‌تر شود.
نویسنده در این کتاب به مفاهیم مهمی مانند: کسب و کار، رابطه خدا و رزق و روزی و تلاش برای آن، مفهوم پو

باسمه تعالیچلچراغپند و اندرزقصیده ۱۲
می سرایم از پدر ، من یک قصیده بهرتانتا که فرزندان کنند اعمال و باشد راهشان
پند و اندرز پدر را بشنو از ما ای پسرتا شود درسی برای نسل ما، در این زمان
راستی را پیشه کن در زندگی و کار خویشتا توانی از دروغ بگریز و دوری کن از آن
گر سخن لهو و لعب  باشد، مگو بهر عمومتا توانی گو کلام اولیا و عارفان
گر بود کاری صلاحت، جستجو در آن مکنگر بدانی عیب این و آن، مگو بر دیگران
چونکه اسراف است تبذیر و بود آن ناثوابحد اوسط
پول، خدا، بچه‌ها
 پدیدآور: غلامرضا حیدری ابهری
ناشر: جمال/ تعداد صفحات: ۱۶۰
کتاب «پول، خدا، بچه‌ها» به آموزش سبک‌زندگی اسلامی در امور مالی می‌پردازد و به سوالات گوناگون مخاطبان در این زمینه پاسخ می‌دهد. هم‌چنین در عین توجه به معارف ناب اهل بیت علیهم السلام برخی اطلاعات جذاب را نیز به خواننده ارائه می‌کند تا مطالعه کتاب برای وی آسان‌تر شود.
نویسنده در این کتاب به مفاهیم مهمی مانند: کسب و کار، رابطه خدا و رزق و روزی و تلاش برای آن، مفهوم پ
پول، خدا، بچه‌ها
 پدیدآور: غلامرضا حیدری ابهری
ناشر: جمال/ تعداد صفحات: ۱۶۰
نویسنده در این کتاب به مفاهیم مهمی مانند: کسب و کار، رابطه خدا و رزق و روزی و تلاش برای آن، مفهوم پ
تحقق چیست و چگونه درمان می شود؟

"Avolition" اصطلاحی است که برای توصیف عدم انگیزه یا توانایی انجام کارها یا فعالیتهایی که دارای هدف نهایی هستند ، مانند پرداخت قبوض یا حضور در عملکرد مدرسه است.
تحریک بیشتر در اسکیزوفرنی ، افسردگی و اختلال دو قطبی اتفاق می افتد .
در اسکیزوفرنی ، علائم به صورت مثبت یا منفی طبقه بندی می شوند. بیشتر افراد ترکیبی از این دو را دارند. فرار از علائم منفی در نظر گرفته می شود.
علائم منفی نشانگر از دست رفتن توانایی انجام یا تج
آیا می دانستید بغل گوشمان در شهر محلات در سال های اول جنگ ،افرادی بودن که برای استفاده شخصی از موتور سیکلتی که سپاه در اختیار واحد آنان گذاشته بود استفاده نمی کردند .

یا برای تلفن سپاه صندوق سکه گذاشته بودن تا اگر فرد سپاهی می خواست در مورد امور شخصی با منزل یا امور دیگر شخصی تماسی بگیرد از بیت المال نباشد .

یا دسر غذا که پیاز بود را حذف کردن تا اسراف نباشد و یا برخی از برنامه غذایی که معمولا لوبیا پلو (اگر لوبیا در آن پیدا می کردی) را به تخم مر
درآمد بالا با احداث گلخانه
در سالهای اخیر کشاورزان و کسانی که در صنعت کشاورزی در حال فعالیت هستند با ایجاد گلخانه های در ایران کمک بسیاری به این صنعت کرده اند . بدین ترتیب از تاریخ هزارو سیصد و نود و دو تعداد گلخانه ها به دویست درصد بالاتر رفته است . یعنی جمع مساحت تقریبی آنها از هشت هزار متر مربع  به شانزده هزار متر مربع تا ماه هفتم سال 1398 رسیده است .
با گسترش گلخانه های حجم استفاده از آب بسیار کم شده شدهاست چنانچه از تاریخ هزار و سیصد ونود و د
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور از زیرساخت ها و ظرفیت های خوبی برخوردار است، گفتند: اقتصاد کشور از چند بیماری مزمن رنج می برد که اگر در شرایط تحریمی فعلی بتوان این بیماری‌ها را برطرف کرد، اقتصاد ایران حرکت جهشی خواهد کرد.                                                                                   ایشان یکی از راههای حل مشکلات اقتصادی را استفاده از ظرفیت وسیع مردمی کشور دانستند و با تأکید بر اینکه برخورد دولت با عوامل مخرب در ب
مجموعه فروشگاه های نی نی لند، در پی سهولت در خدمات رسانی به اقصی نقاط کشور راه اندازی شده است، نی نی لند نتیجه 12 سال تجربه فعالیت حرفه‌ای در این حوزه می‌باشد. نی نی لند افتخار دارد که توانسته برترین، لوکس‌ترین برندهای دنیا به همراه بهترین قیمت‌ها را در یک مجموعه جهت ارائه به کودکان ایران‌زمین فراهم کند.
“مهم ترین اصل در مجموعه نی‌نی لند عرضه کالاهای با کیفیت و دارای استانداردهای بین‌المللی می‌باشد.”
فروشگاه کودک نی نی لند
وقتی کودک 
مجموعه فروشگاه های نی نی لند، در پی سهولت در خدمات رسانی به اقصی نقاط کشور راه اندازی شده است، نی نی لند نتیجه 12 سال تجربه فعالیت حرفه‌ای در این حوزه می‌باشد. نی نی لند افتخار دارد که توانسته برترین، لوکس‌ترین برندهای دنیا به همراه بهترین قیمت‌ها را در یک مجموعه جهت ارائه به کودکان ایران‌زمین فراهم کند.
“مهم ترین اصل در مجموعه نی‌نی لند عرضه کالاهای با کیفیت و دارای استانداردهای بین‌المللی می‌باشد.”
فروشگاه کودک نی نی لند
وقتی کودک 
1-  اقسام  هدایت  و   ضلالت : مسافرى  آدرسى  را  در  دست  دارد،  به  شما  مى  رسد   وسؤال  مى  ،کند  شما  براى  نشان  دادن  مقصد   اودو  راه  در  پیش دارید:   نخست  این  که  همراه   اوبروید   ونیکوکارى   را  به  مرحله  کمال  و  تمام  برسانید  و  تا  مقصد  او  را  همراهى کنید  سپس  خداحافظى  کرده برگردید.   دوم  این  که   بااشاره  ،دست   ودادن  نشانه  هاى  مختلف  به  را   اوسوى  مقصدش  رهنمون شوید.    مسلماً  در  هر  دو  صورت  شما  او  را«هدای
بسم الله الرحمنان االرحیم-نظریات شخصی است- امروز خانم من روزنامه های  سبحان که درشیراز مدتی چاب میشد که ایشان جزو نویسندگان ان روزنامه نیزبود مرحوم دکتر حیاتی  جوان بسیار  مودب وفرهنگی وبانبوغ که تعدادی از فر هنگیان واساتید دانشگاه ها با ایشان همکاری میکردند باضرر زیاد مجبور شد که انرا تعطیل کند – دلیل ضعف این روزنامه  باوجود انکه مقالات بسیارخوبی داشت بعلت  کاغذ بسیارارزران که ایشام به قناعت بسیارتوجه میکرد ومخالف   اسراف بود  کهاین
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور از زیرساخت ها و ظرفیت های خوبی برخوردار است، گفتند: اقتصاد کشور از چند بیماری مزمن رنج می برد که اگر در شرایط تحریمی فعلی بتوان این بیماری‌ها را برطرف کرد، اقتصاد ایران حرکت جهشی خواهد کرد.                                                                                   ایشان یکی از راههای حل مشکلات اقتصادی را استفاده از ظرفیت وسیع مردمی کشور دانستند و با تأکید بر اینکه برخورد دولت با عوامل مخرب در ب
دنیای خوردن و آشامیدن یک دوره مشکل زا است .
این دنیا پیچیده تر از یک هزار تو است .
شامل مشکلات فراوان ، مکان های پر رمز و راز و سوال های گیج کننده است .
این سوال ها در دنیای واقعی اصلا نباید سوال باشند .
مثل این می ماند که بپرسید من چگونه سرویس بهداشتی خانه ام را پیدا کنم ؟
خوشبختانه دوستان شما در تلاژن آماده کمک رسانی به شما هستند .
خاویار از چه چیزی به دست می آید ؟
خاویار از تخم های استورژنی به دست می آید که :
در نمک کمی نگهداری شده است
نابارور باش

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها